Statek FOŠTOF

Statek FOŠTOF jsou naši kamarádi, kteří se usadili na Vysočině. Mají sice také krávy, ale jejich hlavní zájem je ovoce, med a různé výrobky.Statek leží v II. ochranném pásmu vodárenské nádrže Želivka, která slouží jako zdroj pitné vody pro Prahu a okolí. Díky tomu je zde přísný zákaz používání chemických ochranných prostředků a samozřejmě hnojiv.

Ovoce, zelenina a další produkty naší farmy jako je med, plástečkový med, povidla, chutney, česnek apod. jsou ochráněny i případné nechtěné kontaminace chemickými postřiky z cizích porostů. Sady, zahrada a pastivny leží na úplném kraji vesnice Miletín přímo u řeky Želivka.

Pokud máte zájem, můžete ochutnat:

  • mošt – 1,5 l za 99 Kč
  • plástečkový med – 49,9 Kč/100 g
  • jablka – balení po cca 3,5 Kg/99 Kč

Mošt vyrábí vždy v neděli, aby byl čerstvý připraven na pondělní či úterní rozvážku k vám domů. Jelikož není nijak upravený, máte možnost ochutnat čistý mošt plný vitamínů a který vydrží až 7 dní v lednici.

Plástečkový med je panenské dílo včel se zavíčkovaným medem, které se nazývá strdí. Dostává se k vám jedinečná pochoutka s medem, propolisem a pylem bez jakékoli úpravy. Med si zachovává čistotu a chuť, která nebyla ovlivněna žádným technologickým postupem, který se využívá např. pro vytočení medu z pláství. Pravidelná konzumace díky propolisu podporuje obranyschopnost organizmu, ničí streptokokové infekce v ústech, snižuje riziko zubního kazu a respiračních onemocnění.

Jablka pocházejí ze sadu, který není chemicky ošetřován proti žádným chorobám a kde se nepoužívají žádná průmyslově vyráběná hnojiva. Plody jsou různě veliké, rostou v přirozené selekci, nejsou voskovány ani není před expedicí nijak vylepšován jejich vzhled. Nabízí vždy mix několika sort, aby se vám jejich chuť nezajedla.

 

 

Reklamy