K Vánocům patří pečení cukroví

Venku začalo sněžit a tak jsme se pustili do výroby domácího cukroví. Pořádně másla, vejce od našich slepiček a mléko od jerseyek. Akorát tu mouku jsme museli koupit. Tak nás to bavilo, že jsme nakonec zakončili výrobu na čísle 28 druhů. To je tak, když jsou Vánoce jednou za rok.

IMG_0412

Reklamy

Simona nás reprezentovala na výstavě

 Dojnice Simona reprezentovala naši farmu na II. Národním šampionátu jerseyského skotu v Brně. I když jsme nakonec nevyhráli, byl to zajímavý zažitek a aspoň jsme poznali chovatele z celé České republiky. I tak je pro nás Simona ta nejhezčí kravička, která tam byla:-)

 

Simonavystava2

Domácí máslo je nejlepší

Také si rádi na snídani dáte čerstvou housku nebo rohlík a namažete si ho máslem? A navrh ještě ostružinovou marmeládu. Tohle zbožňujeme. Den je potom takový veselejší. Máslo, které vyrábíme, je krásně žluté a voní. Nepoužíváme stabilizátory a barviva, pouze z čerstvé smetany utlučeme máslo. Určitě vyzkoušejte a už se nebudete chtít vrátit k těm ze supermarketů.

IMG_2499

Sýr jako dárek

Plánujete rodinnou oslavu nebo chcete někoho ze svých blízkých potěšit doma vyrobeným sýrem z kravského mléka? Stačí nám říct jakou velikost a tvar chcete, jakou má mít příchuť a zbytek už je na nás. Na fotce naleznete inspiraci.

 

0-02-04-0c5ea03c7df455228a6e9355008b9e3390aa5cc5c2d757322a3cd8264b509c4a_full.jpg

 

Program i pro děti

Chcete se přijet podívat k nám na farmu a nevíte jestli to bude děti bavit?  Tak to se určitě nebojte. Můžou si nakrmit jehňata z láhve nebo pomoct se sbíráním vajíček. A vy mezitím ochutnáte sýry, pomazlíte se s krávama a dozvíte se informace o tom, jak to na farmě chodí. Určitě doražte!

Jsme camembert, žádný hermelín

Krávy se už pasou na trávě a je to vidět hlavně na barvě mléka a množství tuku. Kvalitní vstupní surovina se promítá i do výsledné podoby žluťoučkých sýrů. Momentálně nám začínají zrát camemberty. Jsou pěkně vysokotučné. Minimálně 60% tuku v sušině. Ještě si však na ně musíte počkat a to nejméně 4 týdny. To je minimální doba zrání. Následně ochutnáváme, abychom věděli, že jsou v ideální kondici pro naše zákazníky.

IMG_1119

Velikonoce jsou za námi

Krásné období jara, Velikonoční svátky, jsou za námi. Taky jste pekli, uklízeli a pletli pomlázky? My to měli obohacené ještě o rození nových jehňat. Už se nám kluci a holky mají pěkně k světu. Fotky malých oveček brzo přidáme na web. Teď ještě připojuji poslední ohlédnutí za letošním šmigrustem. Fotku vajíček, které jsme si vykoledovali.

IMG_1118