Program i pro děti

Chcete se přijet podívat k nám na farmu a nevíte jestli to bude děti bavit?  Tak to se určitě nebojte. Můžou si nakrmit jehňata z láhve nebo pomoct se sbíráním vajíček. A vy mezitím ochutnáte sýry, pomazlíte se s krávama a dozvíte se informace o tom, jak to na farmě chodí. Určitě doražte!

Jsme camembert, žádný hermelín

Krávy se už pasou na trávě a je to vidět hlavně na barvě mléka a množství tuku. Kvalitní vstupní surovina se promítá i do výsledné podoby žluťoučkých sýrů. Momentálně nám začínají zrát camemberty. Jsou pěkně vysokotučné. Minimálně 60% tuku v sušině. Ještě si však na ně musíte počkat a to nejméně 4 týdny. To je minimální doba zrání. Následně ochutnáváme, abychom věděli, že jsou v ideální kondici pro naše zákazníky.

IMG_1119

Velikonoce jsou za námi

Krásné období jara, Velikonoční svátky, jsou za námi. Taky jste pekli, uklízeli a pletli pomlázky? My to měli obohacené ještě o rození nových jehňat. Už se nám kluci a holky mají pěkně k světu. Fotky malých oveček brzo přidáme na web. Teď ještě připojuji poslední ohlédnutí za letošním šmigrustem. Fotku vajíček, které jsme si vykoledovali.

IMG_1118

Velikonoce na plný plyn

Velikonoce jsou pro letošní rok za námi a užili jsme si je opravdu naplno. Pekli jsme jídáše z kynutého těsta, obří mazanec. Upletli jsme vlastní pomlázky a v pondělí samozřejmě vyrazili za „děvčaty“.

Vykoledovali jsme úžasných 50 vajíček a ochutnali snad ještě víc chlebíčku a domácích pomazánek. Škoda jen, že to počasí nebylo lepší. Občas jsme se museli v té sněhové vánici zahřát domácí pálenkou.

Každopádně se už těšíme na další Velikonoce.

Přijeďte si za námi užít jarní pohodu a ochutnat Velikonoční speciality. Těšíme se na Vás.

 

BBVS7327

Konečně snad začalo jaro

Na louce za statkem se objevily první bledule a sněženky, což je neklamné znamení, že už je tady jaro. I tráva se začíná zelenat, takže brzo budeme moct vypustit ovečky a kravičky na pastvu. Přijeďte se podívat a udělat si fotku s našimi svěřenci.IMG_0993

Koláče na snídani

Máte raději povidlové, nebo tvarohové nebo snad makové? Mluvím o koláčích, které občas připravujeme na snídani pro naše hosty. Kromě nich Vám nabídneme domácí dobrůtky, sýry, míchaná vajíčka od slepiček, pomazánku z tvarohu nebo jogurt. Přijeďte a ochutnejte. Těšíme se na Vás.

img_0787

Pořád tady máme krásnou zimu

V Heřmanicích pořád leží dostatečná vrstva sněhu, abyste si užili sáňkování nebo běžky. Stopendm6638y jsou připravené pro tyto sportovní aktivity. A po sportu doražte k nám na domácí koláče, nebo oběd z našeho hovězího. Určitě si pochutnáte.