Na farmě to žije

Nedávno se nám narodila nová jalovička. Máme ohromnou radost a přejeme mamince Zuzance i nově narozené Zlatce hodně té kravské pohody a štavnaté zelené trávy.

IMG_0821

Reklamy

Na farmě to žije II

Ovečky Romney nám letos dělají velkou radost. Narodilo se plno jehňat. Řádí po louce a učí se obkoukat od maminek, jak se žere tráva, na co si dát pozor, kam se chodí pít a kdy se schovat v případě nebezpečí. Doražte společně s dětmi a nakrmte si jehňata z láhve. Je to zábava na celé dopoledne. Při tom můžete pozorovat běžný život ovcí na pastvě a dozvědět se pár zajímavých informací.

 

IMG_0802

Zabíjačka se blíží

Za necelý měsíc nás čeká zabíjačka. Hned od rána se budou připravovat vepřové pochoutky, porcovat maso a vařit zabíjačkový guláš. Pašíci jsou krmeni hlavně syrovátkou a šrotovaným obilím z našich polí, takže chuť masa bude vynikající.

Pokud si chcete něco objednat, dejte nám vědět. Řezníci jsou šikovní a rádi uříznou ten správný kousek jenom pro Vás.

K dispozici budou jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, sádlo a škvarky. A také široký výběr čerstvého vepřového masa.

 

IMG_0812

Nové sýry v nabídce

Neustále pro Vás zkoušíme vyrábět nové produkty. Jsou to zejména mléčné výrobky. Dneska jsme nakrojili Jarlsberg. Je vynikající. Jemná vůně, přiměřeně velká oka a na patře krásně smetanová chuť. Také se Vám při pohledu na fotku sbíhají sliny? Není nic jednoduššího než si objednat a nebo nás navštívit a po prohlídce farmy přímo ochutnat. Těšíme se na Vás

0-02-04-87ba886922b8de1b81ac0d1bdf2a1a16f97dfc7e6ce11c37e0a86c98aeff70f0_full

K Vánocům patří pečení cukroví

Venku začalo sněžit a tak jsme se pustili do výroby domácího cukroví. Pořádně másla, vejce od našich slepiček a mléko od jerseyek. Akorát tu mouku jsme museli koupit. Tak nás to bavilo, že jsme nakonec zakončili výrobu na čísle 28 druhů. To je tak, když jsou Vánoce jednou za rok.

IMG_0412

Simona nás reprezentovala na výstavě

 Dojnice Simona reprezentovala naši farmu na II. Národním šampionátu jerseyského skotu v Brně. I když jsme nakonec nevyhráli, byl to zajímavý zažitek a aspoň jsme poznali chovatele z celé České republiky. I tak je pro nás Simona ta nejhezčí kravička, která tam byla:-)

 

Simonavystava2